Produkty Vetrex a wymagania programu Czyste Powietrze 

Słyszałeś o programie Czyste Powietrze, ale nie wiesz, które rozwiązania w ramach termomodernizacji wybrać? Rozważ wymianę starych, nieszczelnych okien i drzwi na nowe modele. To najprostszy i najszybszy sposób, by zatrzymać uciekające z domu ciepło, zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, a także odświeżyć wygląd budynku.

Czytaj dalej i dowiedz się, jakie modele okien i drzwi spełniają wymagania programu Czyste Powietrze.

Kryteria programu Czyste Powietrze dotyczące okien i drzwi

Wiemy, że proces termomodernizacji może wydawać się przytłaczający. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie gotową listę modeli okien i drzwi Vetrex, które spełniają wymagania programu Czyste Powietrze.

Głównym kryterium jest maksymalny współczynnik przenikania ciepła, który wg programu powinien wynosić:

  • okna / drzwi balkonowe – do 0,90 [W/(m²K)];
  • drzwi zewnętrzne – do 1,3 [W/(m²K)];

Znasz już wymagania programu, więc czas wybrać idealny model do swojego domu!Okno LUM’UP

Okno LUM’UP łączy w sobie nowoczesny design i najwyższe parametry izolacyjności, co przekłada się na minimalizację strat ciepła w domu.

Wyposażone jest w pakiet szybowy o współczynniku Lt na poziomie 74%. Oznacza to, że aż 74% światła słonecznego przenika przez szybę, zapewniając doskonałe nasłonecznienie.


Okno V82

Okno V82 charakteryzuje się wysokimi parametrami izolacyjności cieplnej, doskonałą szczelnością oraz trwałością, co wpływa na efektywność energetyczną całego budynku.

Energooszczędność tego modelu potwierdza współczynnik Uw na poziomie 0,77 W/(m²K). Doskonale zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku, przyczyniając się do realnych oszczędności kosztów ogrzewania.

V82 spełnia wymogi 4. (najwyższej) klasy przepuszczalności powietrza. Ułatwia utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniach i zapobiega niekontrolowanym stratom ciepła.


Okno V74

Okno V74 to rozwiązanie dla osób, które cenią funkcjonalność i estetykę. Dodatkowym atutem są także najwyższe wskaźniki izolacyjności.

System V74 dostępny jest w kolorze Realwood Woodec Turner Oak, który nadaje efekt prawdziwego drewna. Pozwala to na stworzenie przytulnej atmosfery w każdym pomieszczeniu, przy zachowaniu wszystkich zalet okien PVC takich jak trwałość, szczelność, łatwość konserwacji.


Drzwi tarasowe SLIDE’UP

Drzwi tarasowe SLIDE’UP to nowoczesny i wysoce praktyczny system przesuwny. Pozwala w pełni wykorzystać możliwości aranżacyjne pomieszczenia.

To pakiet trzyszybowy ze szkleniami o grubości 48 mm oraz wzmocnieniami. Zapewnia optymalne parametry dotyczące bezpieczeństwa, termoizolacji oraz dźwiękoszczelności.


Drzwi tarasowe vetrexMotion i vetrexMotionmax

Drzwi tarasowe vetrexMotion i vetrexMotionmax wpisują się w najnowsze trendy architektury i designu.

Próg został w całości wykonany z PVC, co zapewnia dodatkową izolację termiczną. Ramka Master Therm redukuje ryzyko skraplania się wody na wewnętrznych szybach. W obu modelach istnieje możliwość wyboru grubości szklenia aż do 58 mm.

VetrexMotionmax zapewnia o 12% większą powierzchnię szklenia, ułatwiając dostęp światła.


Uzyskaj wsparcie ekspertów

Chcesz dowiedzieć się więcej o dostępnych modelach okien i drzwi Vetrex, by podjąć właściwą decyzję? Odwiedź nas w autoryzowanych salonach Vetrex i zobacz wszystko na własne oczy!

Do Twojej dyspozycji będą specjaliści, którzy odpowiedzą na każde pytanie. Pomożemy Ci w wyborze stolarki dopasowanej do Twoich potrzeb, a także w zdobyciu dofinansowania z programu Czyste Powietrze.