Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, wybierając dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. 

Odczuwasz ulgę, gdy po mroźnej zimie nadchodzi lato? Nareszcie przestaje Ci doskwierać zimne powietrze przenikające przez szczeliny w oknach, a rachunki za ogrzewanie na jakiś czas stają się mniej przerażające?

To rzeczywistość wielu właścicieli nieruchomości. Czy zmiana pór roku zawsze musi tak wyglądać? Nie! Odpowiedzią jest program Czyste Powietrze – inicjatywa, która umożliwia przeprowadzenie termomodernizacji Twojego domu.

Brzmi kosztownie? Z dofinansowaniem z programu wcale nie musi tak być. Czytaj dalej i dowiedz się, jak zdobyć dotację i przestać martwić się rachunkami za ogrzewanie.

Na czym polega program Czyste Powietrze?

Program Czyste Powietrze to inicjatywa rządu. Dofinansowanie można otrzymać za zastąpienie źródeł ciepła bardziej ekologicznymi rozwiązaniami oraz termomodernizację budynków – w tym. m.in. wymianę stolarki okiennej. W ramach programu możesz uzyskać nawet 100% zwrotu kosztów!Program Czyste Powietrze – ile dofinansowania możesz otrzymać?

O dofinansowanie mogą starać się właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych oraz wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.
Dostępne są 3 poziomy dotacji: podstawowy, podwyższony i najwyższy. Poznaj kryteria oraz maksymalne kwoty dofinansowania.

Poziom podstawowy

Korzystając z tego poziomu, otrzymujesz 40% dofinansowania, w tym maksymalnie 66 000 zł.

Kryterium przyznania dotacji jest roczny dochód beneficjenta, który nie może przekroczyć 135 000 zł z:

  • rozliczenia stanowiącego podstawę obliczenia podatku – PIT 37, PIT40A, PIT36 i PIT36L;
  • działalności podlegającej opodatkowaniu na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, obowiązującym na dzień złożenia wniosku – PIT 28;
  • tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego.

W przypadku uzyskiwania dochodów z różnych źródeł (określonych powyżej) dochody te sumuje się, przy czym suma nie może przekroczyć kwoty 135 000 zł.Poziom podwyższony

Korzystając z tego poziomu, otrzymujesz 70% dofinansowania, w tym maksymalnie 99 000 zł.

Kryterium przyznania dotacji jest przeciętny miesięczny dochód na jednego członka rodziny, który nie może przekroczyć:

  • 1 894 zł – w gospodarstwie wieloosobowym,
  • 2 651 zł – w gospodarstwie jednoosobowym.

W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej roczny przychód wnioskodawcy nie może przekroczyć 40-krotności kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę.
Wnioskodawca musi uzyskać od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka jego gospodarstwa domowego.Poziom najwyższy

Korzystając z tego poziomu, otrzymujesz 100% dofinansowania, w tym maksymalnie 135 000 zł.

Kryterium przyznania dotacji jest przeciętny miesięczny dochód na jednego członka rodziny, który nie może przekroczyć:

  • 1 090 zł w gospodarstwie wieloosobowym,
  • 1 526 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej roczny przychód wnioskodawcy nie może przekroczyć 20-krotności kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę.
Wnioskodawca musi uzyskać od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka jego gospodarstwa domowego.Jak uzyskać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze?

Chcesz uzyskać dofinansowanie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Mamy od tego specjalistów!

Patryk Szulc, nasz doradca ds. dotacji, będzie Cię wspierał na każdym etapie procesu – od wybrania najlepszej metody termomodernizacji po złożenie wniosku. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami lub wypełnisz formularz kontaktowy na tej stronie: https://termomodernizacja.vetrex.eu/
Jeśli już teraz chcesz poznać wartość dofinansowania, którą możesz uzyskać, skorzystaj z kalkulatora: https://termomodernizacja.vetrex.eu/