Zainwestuj w przyszłość swojego domu. Poznaj zalety termomodernizacji.

Podczas letnich miesięcy myśl o ogrzewaniu domu zwykle schodzi na dalszy plan. Pamiętajmy jednak, że niskie temperatury powrócą, zanim się obejrzymy, a wraz z nimi – wyższe rachunki za ogrzewanie. Czy jesteś na to gotowy?
Jeśli nie, teraz jest najlepszy czas, aby zastanowić się nad termomodernizacją. Działania takie jak wymiana nieszczelnych okien i drzwi pozwolą Ci cieszyć się ciepłem i niższymi rachunkami za ogrzewanie.
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach termomodernizacji.


Czym jest termomodernizacja?

Termomodernizacja to kompleksowy proces, który ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynku. Wdrażane rozwiązania skupiają się na redukcji zużycia energii poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii i materiałów. Każda zmiana jest indywidualnie dostosowywana do specyfiki budynku oraz potrzeb i możliwości jego właściciela.

Jak przebiega termomodernizacja?

Istnieje wiele rozwiązań służących zwiększeniu efektywności energetycznej budynków.

Po pierwsze warto rozważyć izolację ścian oraz dachu. Najczęściej wykorzystywane materiały to wełna mineralna, styropian czy pianka poliuretanowa. Najważniejszym kryterium wyboru jest współczynnik lambda, który jest miarą przenikania ciepła przez materiał. Im jest on niższy, tym lepiej materiał izoluje.

Kolejnym krokiem może być modernizacja systemów grzewczych. Rekomendowane rozwiązania to m.in. kotły gazowe, pompy ciepła, panele fotowoltaiczne. Wybór zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj budynku, jego lokalizacja, obowiązujące przepisy, a także indywidualne preferencje i możliwości finansowe właściciela.

Nie można oczywiście zapomnieć o wymianie nieszczelnych okien i drzwi na nowe, energooszczędne modele. Kluczowym kryterium jest współczynnik przenikania ciepła – określany jako Ud dla drzwi, Uw dla okien. Wpływa on m.in. na wybór materiałów, wśród których wymienia się m.in. drewno, stal, aluminium i PCV. Nie mniej ważną rolę pełni również odpowiedni montaż. Wykonanie go na własną rękę może prowadzić do powstawania szczelin, przez które ucieka ciepło z domu. Dlatego właśnie warto postawić na pomoc specjalisty.

Jakie są korzyści z termomodernizacji?

Oczywistą zaletą (i zarazem efektem) termomodernizacji jest ograniczenie strat ciepła w budynku. Jak to wpływa na mieszkańców?

Przede wszystkim przekłada się na zawartość portfela. Choć inwestycja w termomodernizację może wydawać się kosztowna, pamiętajmy, że bez tego pieniądze uciekają (w przenośni) przez nieszczelne drzwi lub okna. Pewne jest więc, że gruntowane zadbanie o ocieplenie domu szybko się zwróci w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie.

A to nie wszystko! Jeśli Ty i pozostali domownicy macie dosyć smogu, warto dołożyć cegiełkę do walki z tym problemem. Zamień piec opalany węglem na bardziej ekologiczne źródło energii i ciesz się lepszą jakością powietrza.

Ochrona środowiska to bardzo ważny aspekt dla coraz większej liczby Polaków. Przyjazny dla środowiska dom niewątpliwie zwróci dużą uwagę potencjalnych kupców czy najemców. Zainwestuj w ekologiczne i bardziej wydajne rozwiązania, by podnieść wartość swojej nieruchomości.

Termomodernizacja pod okiem specjalistów

Chcesz dowiedzieć się więcej o termomodernizacji? Zapraszamy do kontaktu lub odwiedzenia jednego z salonów sprzedaży. Nasz specjalista, Patryk Szulc, nie tylko odpowie na wszystkie pytania, ale także pomoże Ci uzyskać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. Wesprze Cię również w wyborze najlepszych modeli okien i drzwi do Twojego domu.